Par šo laineri un tā bojāeju vēl runās ilgi. Arī man ir par to interese, bet tīri sakarību vai nejaušību pēc. Protams, nelaime tā bija liela, bet ja atceras to, ka ik pa 100 gadiem notiek liela katastrofa uz jūras, tad šeit jau jāskatās uz to, cik cikliska ir cilvēce kā tāda palikusi. Zin, bet atkārto tās pašas kļūdas, vai arī nejaušības notiek, bet summa ir viena.
- Džeimsa Kamerona filma tik tiešām bija ļoti panākumiem bagāta, jo tā pasaulē nopelnīja gandrīz 2 miljardus dolāru un saņēma 11 Oskarus.
- No visiem bojāgājušajiem tika atrasti tikai 306 mirstīgās paliekas. Dažus no tiem atrada pat pie Halifaksas, Jaunskotijas krastiem. Ir arī speciāls muzejs kurā var aplūkot bojāgājušajiem piederējušos dažādus priekšmetus.
- Pirmais kuģis, kas varēja doties palīgā Titānikam bija Kalifornija, bet... tā spītīgi, nez kāpēc, ignorēja palīgā saucienus un .... par to dārgi samaksāja - to vēlāk nogremdēja vāciešu zemūdene.
- Uz kuģa bija 26 pāri kas tur svinēja tā saukto "medusmēnesi".
- Kuģis nogrima 15. aprīļa rītā, plkst. 2:20, beigās arī pārlūztot uz pusēm (kā tas atainots filmā, lai gan arī te domas dalās īsti). Ūdens temperatūra tajā mirklī bija aptuveni mīnus 2 grādi pēc Celsija skalas. Šādā ūdenī cilvēks spēj izdzīvot ne ilgāk kā 15 minūtes, esot pie ļoti labas veselības. Katrs piektais, pēc aplēsēm, aizgāja bojā jau pēc divām minūtēm. Grūti iedomāties šādu ūdens temperatūru un cilvēka spējas izdzīvot tajā!
- Kopš brīža kad tika pamanīts aisbergs un līdz sadursmei, pagāja vien 37 sekundes.
- Pēdējā no izdzīvojušajiem - Millvina Dīna (Lillvina Dean), nomira 2009. gada 31. maijā. Miršanas brīdī viņai bija 91 gadi, bet Titānika katastrofas mirklī - tikai divi mēneši.
- Uz kuģa kopumā bija 9 suņi, un divus no tiem izglāba (pekinieti un pomeriāni).
- Pirmās klases pasažieriem tika izsniegts mūzikas reperturārs kurā bija 352 dziesmas. Mūziķiem bija jāzin tās visas, ja pēkšņi kāds no pasažieriem vēlēsies lai kādu no tām atskaņo.
- Tiek lēsts, ka kuģa nolaišanu ūdēni, 1911. gada 31. maijā, ieradās novērot ap 100 000 cilvēku.
- Belāstā, kuģa būvniecības laikā, ir dokumentēti daudz negadījumi, jeb precīzāk - 246 dažādi ievainojumi un 2 nāves.
- Titāniks ik dienu patērēja ap 600 tonnām ogļu. Tās visas ar rokām tika padotas krāsnīs. Lai tādu apjomu paveiktu, pie krāsnīm strādāja kopumā 176 cilvēki. Ik dienu no tā skursteņiem paceļās sodrēji 100 tonnu apjomā.
- Pirmās klases vajadzībām uz kuģa bija 20 000 pudeles alus, 1 500 pudeles vīna un 8 000 cigāru.
|