"Pareiza zobu tīrīšana garantē vispārējo mutes dobuma veselību un skaistu smaidu, tādēļ, lai sasniegtu efektīvu rezultātu, tai ir jāvelta laiks," norāda Marita Soha, skaidrojot, ka mutes dobuma veselības uzturēšanā svarīgu lomu ieņem pareiza zobu birste, zobu pasta un uzmanīga zobu tīrīšana.

"Pareiza zobu tīrīšana palīdz izvairīties no zobu bojāšanās un citām aplikuma izraisītām mutes dobuma slimībām," stāsta zobu higiēniste Ieva Apsīte.

Marita Soha un Ieva Apsīte sniedz sešus ieteikumus pareizai zobu tīrīšanai, kas garantēs to veselību.

1. Lai sasniegtu labāku rezultātu, tīri zobus ar sev piemērotu zobu pastu, lietojot zobu birsti ar mīkstākiem sariņiem, vismaz divas reizes dienā un ne mazāk kā divas minūtes.

2. Zobus ieteicams tīrīt, zobu birsti turot vieglā satvērienā 45 grādu leņķī pret smaganām un veicot vertikālas, slaukošas kustības.

3. Notīri zobu ārējās, iekšējās un kožamās virsmas, kā arī mēli, lai garantētu svaigu elpu.

4. Ja esi lietojis saldinātos dzērienus, svaigi spiestas augļu sulas, vīnu, ēdis augļus vai konfektes, nogaidi vismaz pusstundu pirms zobu tīrīšanas. Visu šo produktu sastāvā ir skābes, kas var mīkstināt zobu emalju, tādēļ pusstundu ilga pauze pirms zobu tīrīšanas palīdz normalizēt siekalu pH līmeni un līdz ar to izvairīties no zobu jutīguma.

5. Tīri zobus rūpīgi un saudzīgi, jo to tīrīšana ar spēku nesniegs labāku rezultātu, bet gan tieši pretēji – traumēs smaganas un bojās zobu emalju. Satver zobu birsti kā pildspalvu, lai izvairītos no kustībām ar pārmērīgu spēku.

6. Pēc zobu tīrīšanas rūpīgi izskalo birstīti un novieto to zobu birstes turētājā ar galviņu uz augšu. Zobu birste jāmaina reizi trijos mēnešos.

Lai ikdienas zobu kopšana sniegtu labāko rezultātu, jāņem vērā tikai daži svarīgākie ieteikumi. Iespējams, šie padomi palīdzēs uztvert zobu tīrīšanu kā vienkāršu procesu, un tas kļūs par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. Regulāra zobu tīrīšana garantē efektīvus un acīmredzamus rezultātus.